Zaburzenia płodności u mężczyzn

Jeśli ty i twoja partnerka staracie się o dziecko, nie jesteście sami. W Polsce ponad 15% par jest bezpłodnych. Niepłodność to niemożność zajścia w ciążę pomimo częstego uprawiania seksu bez zabezpieczenia przez okres co najmniej roku.

Niepłodność w połowie przypadków jest wynikiem udziału czynnika męskiego. Na szczęście istnieje wiele bezpiecznych i skutecznych terapii, które znacznie zwiększają Twoje szanse na posiadanie potomstwa.

Zapraszamy na konsultację mężczyzn:

  • Z nieprawidłowymi wynikami badań jakości nasienia
  • Wywiadem problemów z jądrami, prostatą lub zaburzeniami seksualnymi
  • Przebyli leczenie onkologiczne
  • Z zaburzeniami erekcji, przedwczesnym wytryskiem

Przyczyny zaburzeń płodności są bardzo różnorodne. Nasi specjaliści postawią rozpoznanie i dobiorą jedyne właściwe leczenie. W Przychodni URMED wykonujemy również wszystkie obecnie dostępne badania nasienia, włącznie z badaniami mikrobiologicznymi.

Nieprawidłowa produkcja, ilość lub jakość plemników może wynikać z :
– niezstąpienia jąder,
– wad genetycznych,
– problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca niewydolność nerek, zaburzenia funkcji układu pokarmowego lub układu endokrynnego
– zakażeń układu moczowo-płciowego wywołanych takimi patogenami jak: chlamydia, rzeżączka, escherichia cloi, klebsiella pneumoniae, Ureaplasma, Mycoplasma i wiele innych,
– żylaków powrózka nasiennego,
– niektórych chorób genetycznych, takich jak mukowiscydoza, mikrodelecje regiony AZF,
– problemów strukturalnych, takie jak torbiele gruczołu krokowego,
– nadmiernej ekspozycji na niektóre czynniki środowiskowe, takich jak pestycydy i inne chemikalia oraz promieniowanie. Palenie papierosów, alkohol, marihuana, sterydy anaboliczne i przyjmowanie leków na nadciśnienie i depresję również mogą wpływać na płodność.