ROZROST PROSTATY

     Stercz, inaczej prostata, gruczoł krokowy jest małym narządem (objętości około 15 ml) znajdującym się tuż poniżej pęcherza moczowego u mężczyzn. Przez jego środek przechodzi cewka moczowa. Organ ten pełni dwie zasadnicze funkcje w ciele mężczyzny: produkuje ok. 30 % objętości ejakulatu, dzięki czemu nasienie staje się bardziej płynne oraz jest odpowiedzialny za przekształcanie testosteronu do bardziej aktywnej formy – dihydrotestosteronu (DHT).

Łagodny rozrost stercza

     Choroby stercza takie jak łagodny rozrost, zapalenie czy nowotwory powodują zespół objawów (ang. LUTS) związanych z trudnościami w oddawaniu moczu. Może to być zwężony strumień moczu, nocne wstawanie do toalety, częste parcia na pęcherz, uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza po mikcji, nietrzymanie moczu lub wręcz zatrzymanie moczu i przepełnienie pęcherza z niemożliwością oddania moczu.

PROFILAKTYKA, DIAGNOSTYKA, LECZENIE

     W URMED Medical Center zajmujemy się profilaktyką, pełną diagnostyką i leczeniem chorób stercza u podłoża. Prawidłowe rozpoznanie jest niezbędne do włączenia właściwego leczenia. Umożliwiają nam to narzędzia, którymi dysponujemy: USG, badanie urodynamiczne i dostęp do pełnej diagnostyki laboratoryjnej.