USG jąder i moszny

Kiedy zrobić badanie USG jąder i moszny?

 

Jądra i moszna są częściami męskiego układu rozrodczego. Jądra są dwiema kulistymi gruczołami o długości około 4-5 cm i szerokości około 2-3 cm, które znajdują się w mosznie. Ich główną funkcją jest produkcja męskich hormonów płciowych (głównie testosteronu) oraz produkcja plemników, które są przechowywane w kanalikach nasiennych.

Moszna to workowata struktura skóry i mięśni, która zawiera jądra i ma za zadanie je chronić. Moszna jest wrażliwa na urazy i może ulec zapaleniu.

Badanie ultrasonograficzne (USG) jąder i moszny jest powszechnie stosowane w celu diagnozowania różnych schorzeń, takich jak nowotwory jąder, torbiele, zapalenia i urazy. W czasie badania USG wykorzystuje się fale dźwiękowe, które odbijają się od tkanek jąder i moszny i tworzą obraz na ekranie. Badanie jest szybkie, bezpieczne i nieinwazyjne oraz charakteryzuje się wysoką czułością.

Zapraszamy do URMED Medical Center – doświadczenie specjalistów ultrasonografii i urologi oraz najwyższej klasy aparatura USG są gwarantem dokładnej diagnostyki obrazowej.