EKG i ECHO SERCA

EKG

Elektrokardiografia (EKG) – to podstawowa metoda diagnostyczna w kardiologii wykorzystywana w celu rozpoznawania chorób serca.

EKG jest metodą polegającą na rejestracji elektrycznej czynności mięśnia sercowego z powierzchni klatki piersiowej oraz kończyn w postaci różnicy  napięć pomiędzy dwiema elektrodami (czujnikami), co graficznie jest zapisywane w formie krzywej elektrokardiograficznej, na specjalnym papierze milimetrowym bądź na ekranie monitora.

ECHO serca

Echo serca nazywane jest również echokardiografią serca, USG serca lub UKG (ultrasonokardiografia). Echo serca jest badanie obrazowym serca, w którym wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które odbijają się od badanych struktur, co pozwala na odczytanie gotowego obrazu na monitorze. Do zrobienia echa serca wykorzystuje się specjalnie dostosowane do tego zabiegu aparaty USG. Obraz z badania można wydrukować lub zapisać w formie wideo.

 

Zapraszamy na badania EKG i ECHO serca najnowocześniejszymi aparatami ZONCARE iMac300 oraz Samsung do Pani Dr n. med. Ewy Zielińskiej.