Kamil Sobociński

Lek. Kamil Sobociński

specjalista ginekolog, położnik

LECZONE CHOROBY

Antykoncepcja

Mięśniaki macicy

Dysplazja szyjki macicy

Krwawienia z dróg rodnych

Bolesne miesiączkowania

Menopauza

Choroby szyjki macicy

Zaburzenia płodności

Nietrzymanie moczu

Zespół policystycznych jajników

Zaburzenia miesiączkowania

Poronienia nawrotowe

Doktor Kamil Sobociński ukończył studia na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2014 roku. Kształcił się w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej. W 2021 roku uzyskał tytuł specjalisty w tej dziedzinie. Obecnie pełni funkcję starszego asystenta. Od pierwszych dni swojej kariery zawodowej pracuje w poradni uroginekologicznej WIM zajmując się diagnostyką i leczeniem zaburzeń statyki narządu rodnego (obniżanie ścian pochwy, wypadanie macicy) oraz nietrzymaniem moczu u kobiet. Zgodnie z obowiązującą teorią integralną stosuje metody operacyjne jak i zachowawcze (pessaroterapia).
Głównym obszarem działalności klinicznej jest ginekologia małoinwazyjna ze szczególnym naciskiem na: diagnostykę i leczenie mięśniaków macicy, leczenie nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, defektu isthmocele, diagnostykę i leczenie wad budowy macicy, planowanie rodziny jak i skuteczną antykoncepcję (hormonalna, systemy wewnątrzmaciczne), diagnostykę i leczenie niepłodności (sprawdzenie drożności jajowodów metodą HyCoSy USG; SIS-USG; diagnostyka zabiegowa oraz operacyjna, histeroskopia).
Jest autorem wielu publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych. Od 2017 roku prowadzi program leczenia zrostów wewnątrzmacicznych (Zespół Ashermana), a od 2021 roku program punkcji i sklerotyzacji torbieli endometrialnych.

Dodatkowe aktywności:

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Histeroskopii. Posiada certyfikaty USG oceny guzów jajników wg. International Ovarian Tumor Analysis, USG Pelvic Floor (ocena uroginekologiczna prolapsu i nietrzymania moczu), brał udział w licznych konferencjach i warsztatach uroginekologicznych oraz diagnostyki i leczenia endometriozy.